Feitelijke gegevens
- 2011
- 89 pagina's
Flaptekst
De ouders van Pepijn, Joost, Eefie en Nina zijn een weekendje weg, dus heeft oma de leiding in het hotel. Wanneer een deftige baron in het hotel komt logeren van wie oma vlinders in haar buik krijgt, lijkt het verwachte rustige weekend in een chaos te veranderen. Er verdwijnt eten uit de keuken, en wie sluipt er toch over de gang, midden in de nacht? Dan is er ook nog een meisje uit Pepijns klas verdwenen. Weet Pepijn daar misschien meer van? Als oma’s ring wordt gestolen, gaat de baron op onderzoek uit. Spookt het in hotel De Korenwolf? Of is er iets heel anders aan de hand?
Eerste zin
\"Til je voet eens op,\" zegt Joost tegen Nina, \"ik moet dat snoertje hebben.\"Samenvatting
Samenvatting per hoofdstuk:
Een koffertje met een breinaald
Joost heeft van alles via Marktplaats gekocht om zijn radio-uitzendingen live te kunnen uitzenden.
Radio Korenwolf live…
De live uitzending verloopt goed en Nina en Eefie kunnen alles verstaan totdat Joost ruzie krijgt. Hij blijkt ruzie te hebben met een meisje dat op de bagagedrager van Pepijn zit.
Een dinosaurus en een dikke vette auto
De kinderen drinken bij oma thee totdat er ineens een onverwachte gast het hotel binnenkomt.
Een lastige gast
Er komt een lastige gast binnen die na een tijdje toch heel normaal doet. Uiteindelijk lijkt oma hem zelfs een beetje leuk te vinden.
Nina’s nachtmerrie
Nina heeft een nachtmerrie en komt huilend naar Pepijn toe. Op dat moment zit hij toevallig met een meisje in zijn kamer.
Verstopt in de kleedkamer
Soraya is van huis weggelopen en moet zich zo lang verstoppen in het hotel.
De inbraak
Al het eten is uit de voorraadkast weg en alleen de kinderen weten waar het eten is. Toch doet iedereen alsof de zwerver van het dorp al het eten gestolen heeft.
Politie!
De politie komt naar het hotel omdat Soraya als vermiste is opgegeven en ze vermoeden dat Soraya in hotel De Korenwolf zit.
Een spook
Soraya wordt bij de toneelzaal ontdekt door Nina. Met z’n allen verzinnen ze een plannetje om de vader van Soraya van gedachten te laten veranderen.
Afscheid of niet?
De kinderen voeren een toneelstukje op voor de vader van Soraya. Uiteindelijk komt hij met oplossingen en blijkt dat Soraya niet mee hoeft naar het buitenland.
Samenvatting hele verhaal:
Joost heeft allemaal spullen in huis gehaald om zijn radioverslagen eindelijk live uit te kunnen zenden. Als hij bezig is met een live uitzending ziet hij Pepijn met een meisje richting het hotel fietsen. Joost vraagt zich af wie dat meisje is en pakt het allemaal niet zo handig aan waardoor hij gelijk ruzie met het meisje krijgt. Toch wil Pepijn dat ze mee naar binnen gaat. Om dit voor elkaar te krijgen betaalt hij Joost tien euro onder de voorwaarde dat hij zijn mond tegen iedereen houdt.
Ondertussen moet oma voor het hele hotel zorgen. De ouders van de kinderen zijn niet aanwezig en oma heeft de zorg van het hotel op zich gekregen. Als ze met z’n allen aan het praten zijn komt er ineens een onverwachte gast binnen. Niemand had een gast verwacht omdat het hotel eigenlijk gesloten zou zijn. De gast is een Franse man met een grote snor. Hij lijkt op het eerste gezicht niet aardig en klaagt over alles.
Als de man er een tijdje zit begint hij nog steeds over alles te zeuren. Toch heeft hij elke keer een punt en ziet oma dat ook in. De kinderen merken zelfs een beetje dat ze verliefd op hem begint te worden.
Soraya is nog steeds in het hotel aanwezig. Ze praat heel veel met Pepijn en ze zoeken samen naar een oplossing voor een probleem. De vader van Soraya is dokter en wil een project voor zieke kinderen in Karmanistan starten. Dit houdt in dat Soraya moet verhuizen en haar vrienden achter zal moeten laten. Omdat ze niet mee wil en haar vader niet naar haar lijkt te luisteren is ze onder gedoken in hotel De Korenwolf. Niemand mag dit alleen weten, want als iemand erachter komt moet ze terug naar huis.
Toch gebeuren er steeds meer dingen die de bende van hotel De Korenwolf vreemd vindt. Het eten is ineens weg terwijl de dag voordat Soraya kwam nog heel veel eten in huis was. Pepijn heeft ontzettend veel eten aan haar gegeven zodat ze niet zou verhongeren in de toneelzaal. Alle andere leden van de bende vinden dit natuurlijk raar. Ze willen hun eten terug en gaan op zoek naar de schuldige.
Dan grijpt de Franse gast in en stelt hij voor om op zoek te gaan naar de dief. Ondertussen komt de politie nog langs omdat ze op zoek zijn naar Soraya. De politie vermoedt dat Pepijn haar heeft ontvoerd omdat Soraya als laatste gezien is bij Pepijn achterop zijn fiets. Inmiddels weten alle kinderen van Soraya af en weten ze zich er met een sterk verhaal uit te praten. De politie vertrekt dus.
De volgende dag ontdekt Nina Soraya in de toneelzaal. Nina schrikt zich dood en zet het hele hotel ondersteboven. Dan wordt het tijd om ook alles aan oma te vertellen. Oma is in staat om te bemiddelen tussen Soraya en haar vader en om samen met hen de beste oplossing te vinden. Ze besluit dan ook om met de vader van Soraya te gaan praten.
De Franse gast heeft ook hoogte van de gebeurtenissen gekregen en geeft Pepijn gelijk de schuld. Maar dan blijkt dat de franse gast zelf een ring van oma gestolen heeft. Als iedereen hem daarmee confronteert, ontkent hij en weet hij niet hoe snel hij weg moet komen.
Uiteindelijk komt de vader van Soraya naar het hotel en voeren de kinderen een toneelstuk op om te laten zien dat Soraya echt niet weg wil. Hier toont de vader begrip voor en hij komt met een oplossing: Soraya blijft dit jaar nog gewoon in Nederland wonen en gaat na het schooljaar mee naar Karmanistan.
Personages
Pepijn Maassen
Pepijn is puber en het oudste kind van de eigenaren van hotel De Korenwolf. Hij speelt gitaar, heeft groen haar en heeft een heel woest uiterlijk. Hij is verliefd op Soraya en doet alles om het haar naar haar zin te maken.
Soraya
Soraya van Dijk is een veertien jarig meisje dat is weggelopen van huis. Haar vader wil een project starten in het buitenland en dat houdt in dat zij mee moet verhuizen. Ze is kleiner dan Pepijn, heeft donkere haren, donkere ogen, een smal gezicht en een gemiddelde lengte voor een meisje van haar leeftijd.
Baron Philippe de Eskrokkerie
Baron Philippe is een deftige grote man met een Frans accent. Hij heeft een grote snor die doorloopt tot aan zijn oren. Hij zegt dat hij gewerkt heeft bij de koningin als kamerheer en dat hij momenteel werkzaam is als inspecteur voor de geheime dienst. Achteraf blijkt hij een oplichter te zijn en te liegen over alles. Het is dus niet duidelijk wie hij nou werkelijk is.
Nina Maassen
Nina is het aller jongste kind van de eigenaren van hotel De Korenwolf. Ze is nog een kleuter die alles zegt wat ze denkt.
Joost Maassen
Joost is de jongste zoon van de eigenaren van hotel De Korenwolf. Hij vindt het ontzettend leuk om te doen alsof hij voor de radio werkt.
De ouders van Nina, Eefie, Joost en Pepijn
Zij zijn de eigenaren van hotel De Korenwolf. In dit verhaal zijn ze een weekendje weg.
Oma
Suzanne Maassen is de oma van Pepijn, Nina, Joost en Eefie. Ze is een ontzettend lieve vrouw die alles voor iedereen doet. Ze kijkt reëel naar problemen en zoekt de beste oplossing.
Joris van Dijk
Joris is de vader van Soraya. Hij is huisarts en wil een project in Karmanistan starten voor zieke kinderen.
Quotes
"‘Nina stopt meteen en kijkt met open mond naar Soraya. ‘Ik ben Soraya, de vriendin van Pepijn.’ Met grote ogen kijkt Nina haar aan en vraagt: ‘Heeft Pepijn wéér een nieuwe vriendin?’ Eefie giechelt. Pepijn gaat op zijn hurken voor zijn kleine zus zitten. ‘Luister, Nina. Niemand weet dat Soraya hier verstopt zit. Je mag het echt niet verklappen. Haar vader doet heel stom tegen haar en daarom wil ze niet naar huis.’’" Bladzijde 68
"‘’Je moet gewoon een beetje lief voor hem zijn,’ antwoordt oma. ‘Dat helpt altijd. Niet alleen bij meneer Goemie, maar bij iedereen.’ Eefie spreidt haar armen en haalt weer lekker uit met haar stem als ze zingt:"
"Onthoud dan Wat altijd het geval is: Liefde overwint alles! "
"‘Nog een keer!’ roept kleine Nina vrolijk. En iedereen zingt mee.’" Bladzijde 89
Thematiek
Misdaad: whodunitEr worden in het hotel allemaal dingen gestolen en niemand weet wie het gestolen heeft. De kinderen vermoeden dat de vreemde gast meer te maken heeft met deze zaak, maar niemand kan er een vinger op leggen. Oma vindt dit sowieso al een belachelijk idee omdat ze stiekem verliefd is op deze gast. De gast doet haar heel erg denken aan haar man die overleden is. Ondertussen blijkt er ook nog een meisje, Soraya, ondergedoken te zitten. Niemand mag dit weten omdat ze weggelopen is van huis. Uiteindelijk lost de hele bende van De Korenwolf de problemen op en kunnen ze gewoon weer verder gaan met waar ze gebleven waren.
Motieven
Familiebetrekkingen
Hotelleven
Weglopen
Wantrouwen
Stelen
Opdracht
Voor Femke, Eric en Vincent, omdat ze hebben meegedacht met dit verhaal en de bende opnieuw op het toneel hebben gebracht.
Trivia
De ouders van Jacques Vriens hadden vroeger een hotel in Helmond. Dit hotel had een toneelzaaltje waar er veel toneel werd gespeeld met vrienden en vriendinnen. In de hele hotel De Korenwolf serie staat toneel en muziek centraal. Jacques Vriens gebruikt dus zijn eigen leuke en minder leuke herinneringen voor het schrijven van de hele hotel De Korenwolf serie.
Titelverklaring
De titel het geheim van de zoenende gasten slaat op Soraya en Pepijn die aan het einde van het verhaal zoenen. Soraya heeft problemen en doordat Soraya en Pepijn een stelletje zijn probeert Pepijn haar te helpen waar het mogelijk is. Dit houdt in dat Soraya een tijdje onder zal duiken in hotel De Korenwolf zonder dat iemand dit te weten komt. Het is dus een geheim dat zij daar zit. Het geheim blijft niet lang bewaard, want al snel komen alle leden van de bende van De Korenwolf erachter dat Soraya ondergedoken zit. Uiteindelijk zijn de problemen opgelost en zoenen Soraya en Pepijn midden in de zaal.
Structuur & perspectief
Het verhaal is in een personaal perspectief, het hij/zij-perspectief, geschreven. Je maakt het verhaal dus niet mee door de ogen van één persoon.
Het verhaal begint met een informatieve opening. Als het verhaal begint worden eerst de personages en de ruimtes geïntroduceerd, zodat je eerst de ruimtes en personages leert kennen. Je krijgt dus een uitleg van de personages, en daarna begint het verhaal echt.
Het verhaal heeft een gesloten einde. Je weet hoe het verhaal eindigt en je blijft niet met vragen zitten als het boek uit is.
Het verhaal is opgedeeld in hoofdstukken die te herkennen zijn aan een aantal woorden. Deze woorden hebben te maken met de verhaallijn in het hoofdstuk.
Decor
Het verhaal speelt zich af in Nederland. Waar precies wordt in dit verhaal niet duidelijk, maar uit andere boeken uit deze serie blijkt dat het hotel in Limburg in het plaatsje Goesselt staat. Het verhaal speelt zich daar dus af. In dit verhaal komen ze eigenlijk niet buiten het hotel.
Er is in dit verhaal geen gebruik gemaakt van een belangenruimte. Een belangenruimte is een ruimte waarin de gevoelens van de personages overeen komen met de gebruikte ruimte.
Er verhaal heeft een tijdsduur van ongeveer twee dagen. Dit is de tijd waarin Soraya vermist wordt. Het verhaal speelt zich af in de huidige tijd, dus de tijd waar wij momenteel in leven.
Stijl
De schrijfstijl van Jacques Vriens is te omschrijven als duidelijk en helder. Alles wordt in eenvoudige taal verteld waardoor het voor iedereen te begrijpen is. Kenmerkend is de korte manier waarop dingen omschreven worden. De zinnen zijn kort geschreven waardoor het verhaal heel gemakkelijk te lezen is. Er wordt weinig gebruik gemaakt van flashbacks waardoor de volgorde van de tijd heel duidelijk is. Daarnaast wordt er maar een beperkt aantal details gebruikt, waardoor je niet onnodig veel leesvertraging oploopt tijdens het lezen. Over één bepaalde situatie wordt niet heel lang gedaan.
Ook wordt alles heel realistisch verteld. Alle gebeurtenissen zouden in het echt gebeurd kunnen zijn en dat is dan ook interessant om te lezen. Er worden thema’s en gebeurtenissen gebruikt die elk kind boeiend vindt en waardoor het dan ook leuk is om het verhaal te lezen. Door het realisme zie je het hele verhaal heel duidelijk voor je.
Verder staan er ook nog plaatjes in de Korenwolf boeken die ook voor een hoop duidelijkheid zorgen.
Een citaat om de schrijfstijl van Jacques Vriens te verduidelijken: ‘Alle kinderen schieten in de lach en oma moet moeite doen om niet mee te lachen. Ze schenkt gauw een kopje thee voor zichzelf in en zegt: ‘Even serieus, kinderen. Meneer Goemie werkt al meer dan veertig jaar in ons hotel. En omdat jullie ouders een weekendje weg zijn, doet hij extra zijn best om alles goed te laten verlopen.’’ – blz 21
Slotzin
En iedereen zingt mee. Uitleg: in hotel De Korenwolf staat zang en toneel centraal. Iedereen houdt van toneel en zingen omdat het iedereen vrolijk maakt. Er is weer een probleem opgelost, dus iedereen is vrolijk en begint te zingen.Beoordeling
Vroeger vond ik de boeken van de bende van De Korenwolf echt ontzettend leuk. Dit boekje is een nieuw boekje en had ik nog nooit gelezen. Ik herkende dan ook niks van vroeger. Het verhaal is weer heel erg leuk! Er komen allerlei puberproblemen aan bod die veel kinderen zullen herkennen. Vooral de liefde die in dit boekje aan bod komt is leuk. Je merkt heel erg wat verliefdheid met Pepijn doet en hoe veel hij van zijn vriendin houdt.
Het is een aanrader voor de jongere lezers!
Recensies
"De dialogen zijn gevat en vaak grappig. Door de actie en de vele gebeurtenissen zit er een lekkere vaart in het verhaal." http://kinderboeken.blog....ues-vriens
REACTIES
1 seconde geleden
L.
L.
Leuk
6 jaar geleden
Antwoorden