Gaudi

Beoordeling 5
Foto van een scholier
  • Werkstuk door een scholier
  • 3e klas havo | 674 woorden
  • 2 februari 2004
  • 86 keer beoordeeld
Cijfer 5
86 keer beoordeeld

Persoon
Taal
Nederlands
Vak
ADVERTENTIE
Overweeg jij een maatschappelijke studie? Meld je nu aan vóór 1 mei!

Misschien is de studie Sociologie of Antropologie dan wel iets voor jou! Bij beide opleidingen ga je aan de slag met maatschappelijke vraagstukken. Wil jij erachter komen welke bachelor bij je past? Stel al je vragen aan studenten Romy of Marie!

Meld je aan!

Ik heb dit onderwerp gekozen omdat, ik veel van Gaudi heb gehoord en de naam kwam bekend in mijn oren. Ik had gehoord dan hij heel veel huizen heeft ontwerpen. En het leek mij heel erg leuk om het over een beroemde architect een script te maken.

Belangrijke jaartallen. (kunstwerken van Gaudi).

Casa mila (1906-1912) 1. binnenkant van Casa Mila. De spottende bijnaam van dit mooie hij is La Pedrera dat betekent de steengroeve. Dit huis heeft alleen golvende lijnen en een rijke versierde balkon. Deze staat sinds 1984 op de lijst van de UNESCO als beschermt erfgoed. Dit gebouw staat in het centrum van Barcelona (Passeig de Gracia 92.) De Casa Mila is gemaakt van pilasters van hardsteen, baksteen of ijzer en metalen draagbalken. Omdat de buitenwand draagbalken zijn. Dit was een van de schoorstenen van de Casa Mila hij gebruikte hierbij neutrale kleuren. Volgens de Architect is dit een uitdrukking van de natuur: de massieve blokken ruwe steen van de gevel herinnert aan de bergen, de gebogen vormen in de gevel lijken op golven van de zee, en het smeedijzerwerk beeldt planten en bloemen uit. Het appartement heeft geen steunmuren en steun op stenen en metalen pilaren. Het dak wordt ondersteund door honderden bakstenen gebogen. Kleur: neutrale kleuren
Vormcontrast: Geen, omdat hij golvende patronen gebruikte. Materiaal: pilasters van Hardsteen, baksteen, of ijzer en materialen. Open/ gesloten: ja, het heeft een open en gesloten constructie bijv. ramen. Patroon contrast: het geeft alleen horizontale golven aan. (Organische vormen.) Ritma: het geeft alleen horizontale golven aan. Verschillende tijden: is maar 1 tijd. Architectuur: civiele architectuur.

Casa Batllo (1906-1908.) Bij dit huis is ook alles niet recht maar gegolvend. Dit huis staat ook op de Passeig de Gracia op nummer 43. Dit huis is er versierd met schoorstenen en luchtkokers op het dak. Met dezelfde als Casa Mila was er ook de Casa Batllo. Gaudi gebruikte dezelfde inspiratie van de natuurlijke morfologie. Het gebouw heeft veel openconstructies. Vormkontrast: heeft alleen organische vormen. Kleur: heeft een kleurrijke mozaïek. Materiaal: hardsteen. Constructie: heeft ontzettend veel open constructies.(ramen) Patroon kontrast: organische vormen. Ritme organische vormen. Verschillende tijden: heeft 1 tijd. Moderne/ klassieke: modernisme architectuur.

Pargue Guell (1900-1914.)

Net buiten het centrum van Barcelona is er een heuvel op de Pargue Guell. De industriële Guell wou er wou er een villawijk er van maken van 60 inwoningen. Maar er zijn er maar 2 gebouw en één daarvan waren van familie Trias en de andere van Gaudi zelf. Nu is het een wandelpark van de stad geworden in Barcelona. En is ook één van de onvoltooide projecten van Gaudi.

Vormcontrasten: organische vormen. Kleur: kleurrijke mozaïek
Materiaal: zuil
Constructie: ontzettend veel bijv. ramen Patroonconst: spectaculaire mozaïekpatronen. Ritme: is er niet. Verschillende tijden: 1 tijd. Moderne/ klassieke: modernisme architectuur

La Sagrada Familia (1882-….)

De meesterwerk van Gaudi is onvoltooid werk de kerk La Sagrada Familia (de kerk van de Heilige Familie.) Dit gebouw is er voor giften. Als de kerk ooit af was gekomen staat in het centrum een toren van 170m hoog. Met erom 4 kleinere torentjes ter gedachtenis aan de 4 evangelisten. De ingang wordt gevormd door 4 spitse torens die de 12 apostelen moeten voorstellen. Toen Gaudi op 7 juni 1926 op weg was naar een vesper-gebed reed een tram hem aan. 3 dagen daarna stierf hij. Gaudi werd toen begraven in de Sagrada Familia waar hij 43 jaar heeft aan gewerkt. De torens die je op de foto ziet is 100 meter en de koepel van de kerk is 160 meter. Alleen de afmetingen staan de stijl. Gaudi werd bewonderd door surrealisten. Dit gebouw bestaat uit veel zuilen, torens, koepels, spitsbogen en roosvensters. Er zijn dragende muren, zuilen en steunbogen die tussen de zuilen zitten. Het gebouw heeft geen skeletgebouw. Het heeft een praktische functie.

Sagrada Familia (buiten af.) Sagrada Familia (binnen af.)

Sagrada Familia (binnen af.)

1. koor en crypte
2. Kooromgang. 3. Geboorteportaal. 4. Passieportaal

Vormcontrasten: heeft hoge torens en de rest zijn ribbels of blokken. Kleuren: Grijs. Materiaal: natuursteen, geglazuurde, vlakke stenen en gesmede ijzer. Open/ gesloten: open constructie bijv. de ramen. Patroon: hobbelig Ritme: hobbelig
Verschillende tijden: er is 1 tijd. Moderne/klassiek: moderne

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.