Hoe goed is jouw kennis over wachtwoorden? 🔐
Test jezelf met deze quiz!

Doe de quiz!

Saturday night fever, de musical

Beoordeling 6
Foto van een scholier
  • Spreekbeurt door een scholier
  • 4e klas havo | 1285 woorden
  • 24 maart 2003
  • 12 keer beoordeeld
Cijfer 6
12 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak
ADVERTENTIE
Examenstress? Niet met Examenbundel!

Over minder dan drie weken zit je jouw examens te maken. Slaat de examenstress toe? Sla nog snel Examenbundel, Samengevat en Examenbuddy in voor je probleemvakken en own je examens! Jij. Kunt. Dit.

Ik wil slagen
Informatie van:

http://www.Saturday-night-fever.nl
http://www.kkunst.com/kk/200302251136.php
http://www.snffans.i8.com/
http://home.hetnet.nl/~markokoning/Musicals/snf.htm

- Algemene gegevens

Ik ben naar de musical ‘Saturday Night Fever’ geweest. Deze musical is gebaseerd op de Paramount / RSO picture. Het verhaal is van Nik Cohn en het scenario van Normar Wexler. De muziek is gecomponeerd door The Bee Gees, en de choreografie werd gedaan door Sarah Miles. De regie van het stuk is gedaan door Lou Jacob, en het is geproduceerd door Joop van den Ende theaterproducties. De hoofdrolspelers zijn Joost de Jong als Tony Manero, Chantal Janzen als Stephanie Mangano.
De eerste voorstelling vond plaats op 24 juli 2001, in het Beatrixtheater in Utrecht. Waar alle voorstellingen hebben plaats gevonden. En de laatste op 23 februari 2003. Er zijn in totaal 601 voorstellingen geweest. Terwijl de bedoeling was 545x. Maar omdat t zo succesvol was zijn er nog 56 shows bijgeboekt. Hiermee was Saturday night fever populairder dan Chicago.

- Stijl

Het hele verhaal is gebaseerd op de hits van de Beegees, en de jaren ’70 stijl. Dat allemaal inclusief de blokhaken, de strake broeken die wijd uitlopen, de puntkragen, de flower power en alle felle kleurtjes.

- Het verhaal

Het verhaal speelt zich af in 1977 in New York, waar Tony Manero 6 dagen per week werkt in een verfwinkel. Tony Manero komt uit een heel arm, streng katholiek gezin. Hij heeft dan ook altijd ruzie met zijn ouders. Tony is gek op dansen en uitgaan terwijl zijn ouders liever hebben dat hij in de voet sporen van zijn broer treed, wie priester is.
Elke zaterdagavond gaat Tony met zijn vrienden (Bobby C., Gus, Joey en Double J) stappen in de beruchte discotheek 2001 Odyssey. Her wordt hij aanbeden door alle meiden en ook voor de jongens is hij het grote voorbeeld. Dan komt de jaarlijkse danswedstrijd. Hij besluit mee te doen om zo zijn arme verleden achter zich te laten. Samen met Annette, zijn vaste danspartner begint hij te trainen. Dan ontmoet hij Stephanie. Een mooi meisje die onwijs goed kan dansen. Maar ze is heel arrogant. Ze vindt Toni eigenlijk te min en is bang meegesleept te worden in zijn zinloze bestaan
Toch probeert Tony haar over te halen om samen met hem mee te doen aan de danswedstrijd. Want in tegenstelling tot hemzelf is zij een ambitieuze vrouw, ze werkt op een persbureau in Manhattan waar veel beroemdheden komen. Hij laat Annette ze pats boem vallen. En gaat achter Stephanie aan. Met veel moeite krijgt hij uiteindelijk Stephanie overtuigd om samen met hem te dansen.
Dan stort Annette zich helemaal op Joey. Het gaat het mis... Joey en Double J. verkrachten Annette. En Bobby's opgekropte frustraties over zijn zwangere vriendin waar hij nog niet mee wil trouwen, worden hem te veel. Hij wil zelfmoord. Tony probeert hem op andere gedachten te brengen. Plotseling struikelt Bobby en hij valt van de brug. Tony grijpt naar zijn arm, maar het is te laat. Bobby is dood.
De danswedstrijd komt in zicht. Tony&Stephanie doen samen mee. Maar ze zijn niet de beste, dat is echter het Puerto Ricaanse stel. Toch winnen Tony&Stephanie. Dit komt door de discriminatie. Tony vindt het niet eerlijk en staat de prijs af aan het stel. Stephanie wordt woedend!
Na dit allemaal vertrekt Tony naar Stephanie in manhattan. Intussen heeft hij ook ontslag genomen bij de verfwinkel. Als hij dan bij stephanie aankomt is ze niet echt blij dat hij daar zo ineens voor haar deur staat. Toch laat ze hem wel binnen. Hij vertelt haar over zijn plan om Bay Ridge achter zich te laten en naar Manhattan te verhuizen en vraagt haar of ze elkaar opnieuw zouden kunnen zien. Ze besluiten een nieuwe start te maken als vrienden, in Manhattan.

- De cast

De twee hoofdrolspelers zijn Joost de Jong en Chantal Janzen als Tony Manero en Stephanie Mangano.
Joost de Jong heeft een opleiding als maatschappelijk werker en dienstverlening aan de Hogeschool in Eindhoven. Later is hij pas begonnen met zingen en dansen. Jazztheater- en showmusicalopleiding heeft hij gevolgd aan de Theaterschool in Amsterdam. En daarna ook nog de opleiding muziektheater aan het Conservatorium in Tilburg.
Chantal Janzen is wel gelijk begonnen, met musical/theater/zang en dans.
Vooropleiding Dans, Hogeschool voor de Kunsten Arnhem. Daarna Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten, afdeling Jazztheater-, en Showmusicaldans. Vervolgends heeft ze nog veel zangles en acteerworkshops gehad.

Alle spelers: Joost de Jong (Tony Manero), Chantal Janzen (Stephanie Mangano), Claudia de Graaf (Annette), Michael Diederich (DJ Monty), Duncan Anepool (Bobby C), Mischa Hendriksen (Double J), Stefan Swinkels (Gus), Marcel Visscher (Joey), Peter Hoeksema (Frank Manero sr), Irene Kuiper (Flo Manero), Pim Veth (Frank Manero jr), Hans Zuijderveld (Fusco), Timon Moll (Jay Langhart).
- Prijzen van de hoofdrol spelers voor Saturdaynight fever

Joost kreeg samen met Chantal Janzen op 27 januari 2002 de Soetelieve Beurs voor hun rollen in Saturday Night Fever. Deze beurs voor jong theatertalent, een geldbedrag, wat is bedoeld voor verbreding van dit beroep. Joost de Jong werd ook genomineerd voor een John Kraaijkamp Musical Award 2002 in de categorie Beste Mannelijke Hoofdrol voor zijn rol in deze musical. Chantal Janzen werd ook genomineerd voor een John Kraaijkamp Musical Award in de categorie Aanstormend Vrouwelijk Talent voor haar rol in Saturday Night Fever.

-Recensies.

Wat de Pers schreef over Saturday Night Fever:
"Stage Version is Sensational
"Saturday Night Fever: The Musical" -- the stage version of the 1970s film
starring John Travolta -- is glitzy, splashy and full of high-octane motion
from start to finish.
Adapted for the stage by Nan Knighton and powered by the infectious,
disco-driven score of the Bee Gees' classics -- including "Stayin' Alive,"
"Jive Talkin' " and "More Than a Woman" -- the show seems emotionally less
fulfilling than the seminal film that, for many, defined the 1970s and made
Travolta's career.
But the stage version packs a wallop -- something like a 2 1/2 hour, nonstop
dance marathon with the volume set at high. Arlene Phillips' direction and
choreography is full of flash, fury and infectious energy. Credit Robin
Wagner for the giant disco set (complete with tilting mirrors), Andrew
Bridge for the high-voltage lighting, Mick Potter for the sound design and
Suzy Benzinger for the stage full of polyester costumes and bell bottoms"
Bron: Hollywood Reporter

Ons Musical-Report

Auteur: Marilena
Wat valt er nog te schrijven over Saturday Night Fever?! Iedereen kent het verhaal, maar vooral, iedereen kent de muziek.
Muziek en dans, daar draait het allemaal om in Saturday Night Fever.
Tony Manero werkt 6 dagen per week in een verfwinkel. Elke zaterdagavond gaat hij samen met zijn vrienden naar discotheek "2001 Odessey" Daar ontvluchten ze de realiteit van alledag.
DJ Monty zweept daar het publiek op met zijn swingende disco muziek.
Er wordt een danswedstrijd georganiseerd en Tony heeft zijn zinnen gezet op "de voor hem onbereikbare" Stephanie als danspartner.
Uiteindelijk weet hij haar te overtuigen om met hem mee te doen. Ook winnen ze nog eens de wedstrijd, al blijkt deze niet geheel eerlijk te zijn verlopen.
Al vanaf de 1e minuut is het moeilijk om stil in je stoel te blijven zitten. De bekende nummers van de Bee Gees als "staying allive", "nightfever", "if I can't have you" en `more than a women` komen allemaal voorbij, welliswaar voor een groot deel vertaalt in het nederlands, maar ik vond dat niet storend.
Joost de Jong en Chantal Janzen vormen een perfecht danspaar, ze zijn goed op elkaar in gespeeld.
Joost zet een zeer goede Tony Manero neer, en moet zich elke avond wel the king of the dancefloor voelen!
Al met al dus een leuke musical, niet al te zwaar, maar gewoon een gezellige swingende avond uit vol jeugdsentiment!

http://www.musicalworld.nl/mr_saturdaynight.html#Pers

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.