Londen
Wij hebben voor Londen gekozen omdat het een mooie stad is en sommige van ons zijn er al geweest.
Hier zie je de vlag van het Verenigd Koninkrijk [ontbreekt]. Dit is een kaart van het Verenigd Koninkrijk waar de hoofdstad Londen is aangeduid [ontbreekt].
Dit is een foto van Londen vanuit de lucht [ontbreekt].
Bezienswaardigheden in Londen:
De St. Paul is een grote beroemde kathedraal. Je kunt de St. Paul beklimmen, maar dan moet je wel 521 treden op.
De Tower of Londen is bijna 1000 jaar. Het was vroeger een koninklijke gevangenis. De bewakers dragen bij speciale gelegenheden een 16de-eeuws rood met gouden kostuum maar meestal dragen ze gewone saaie donkerblauwe kleding. Het paleis heeft wel 20 torens.
Buckingham Palace is het paleis van de Engelse Koningin.Voor het Buckingham Palace staan net zoals voor de Tower of Londen wachters in mooie rode uniformen.
Het London Eye is een wereldberoemd reuzenrad, dat komt doordat het het grootste reuzenrad ter wereld is. Het reuzenrad heeft 32 gesloten capsules, dat zijn wagons. Het London Eye is het op drie na hoogste gebouw van Londen waarvan je de top kunt bereiken.
Trafalgar Square is het grootste plein in het centrum van Londen. In het midden van trafalgar square staat een beeld van admiraal Nelson, een bekende zeeheld. Er zijn ook nog twee mooie fonteinen op het plein. De bekendste brug in Londen is de Tower Bridge. Je kunt de machinekamer bezichtigen. Er is ook een museum in. Ook kun je in een van torens naar boven klimmen en over de bovengalerij lopen.
Big Ben is de naam van de grote luidklok die in de toren van het Palace of Westminster in Londen hangt. De klok is een van de zwaarste ter wereld.
Madame Tussauds zijn musea waar men niet alleen wassen beelden kan bekijken maar vaak ook kan beleven wat de beroemdheden zelf meemaken. Dit is de oude engelse telefooncel van Londen. Nu het vervoer in Londen: Het Londense vervoer is wereldberoemd. De oude metro, de rode dubbeldekkers en de zwarte taxi’s. De metro wordt ook wel de ondergrondse of op z’n Engels de underground genoemd. De underground is de oudste metro ter wereld. Je kent ze vast wel die rode dubbeldekkers. Vooraan boven in een dubbeldekker krijg je één van de mooiste (en goedkoopste) rondleidingen door Londen. De meest luxe (en dure) manier om je in Londen te vervoeren is met de taxi.
Nu enkele specialiteiten van Londen.
De Engelse drop, Engelse thee, het Engels ontbijt, zoete cakejes.
Engelse drop is een dropsoort die bestaat uit een mix van verschillende soorten veelkleurige dropjes. De voornaamste ingrediënten zijn drop, suiker, kokos en anijs.
De Engelsen kunnen niet zonder thee. Ze staan er mee op en gaan er nog net niet mee naar bed. Tot het traditionele Engels ontbijt behoren toast met (roer)eieren of gebakken eieren, plakjes uitgebakken bacon, worstjes en witte bonen in tomatensaus, maar ook zoete cakejes (een ontbijt bestaande uit toast met jam, vers fruit, koffie, en fruitsap wordt in Engeland "continental breakfast" genoemd). Fish and chips is een typisch Britse afhaalmaaltijd die bestaat uit in beslag gedoopte en gefrituurde vis in combinatie met gefrituurde, vrij dikke aardappelsliertjes. Het pond is de munteenheid van het Verenigd Koninkrijk. Dit was onze voorstelling.
REACTIES
1 seconde geleden