Pietje Bell 2, De jacht op de Tsarenkroon.
De film begint met een sneeuwballengevecht, ze vieren dat Martha, de zus van Pietje, zich gaat verloven met journalist Paul Velinga. Dat is de het begin van alle avonturen die de Zwarte Hand nog gaan beleven.
Per ongeluk gooit Pietje Bell een ruitje bij drogist Geelman kapot. Niets aan de hand. Totdat er vlak daarna een inbraak plaatsvindt bij de familie Geelman. Pietje Bell krijgt meteen weer de schuld. Hij wordt uit zijn bed gehaald en komt in de gevangenis terecht.
Daar ontmoet Pietje de boeven, die dankzij zijn bende van de Zwarte Hand in de gevangenis zijn gekomen. Stark, de valse krantenmagnaat, Klok en Teun en Jan Lampe, de vader van zijn beste vriendje Sproet. Jan wil heel graag zijn zoontje weer zien, maar Sproet wil er helemaal niets van weten. Natuurlijk weet Pietje te ontsnappen.
Het verlovingsfeest van Martha en Paul wordt niet zoals ze dachten, want Pietje is er achter gekomen dat Paul naar Amerika moet. Jozef Geelman, de zoon van de zure drogist Geelman, heeft al tijdenlang een oogje op Martha en denkt eindelijk zijn kans te krijgen (wat mislukt).
Pietje krijgt op school een nieuwe meester, de oude meester Ster. Die begrijpt hem tenminste. Ze hebben een speciale vriendschap. Als Pietje en meester Ster een poppenkast houden gaat het mis met de gezondheid van meester Ster en die belandt in het ziekenhuis.
Ondertussen maakt Stark vanuit zijn luxe gevangeniscel allerlei plannen. Hij wil de beroemde tsarenkroon, die vanuit Rusland naar Amerika wordt vervoerd, jatten. Een grote ontsnapping wordt voorbereid. Klok en Teun graven dag en nacht aan een onderaardse tunnel.
Aan het einde komt meester Ster toch te overlijden, maar het goed nieuws is dat Pietje Bell Paul Velinga uit de gevangenis heeft weten te krijgen en dat de Tsarenkroon weer goed is terechtgekomen, namelijk bij de arme Sproet en zijn familie.
REACTIES
1 seconde geleden