Hoe goed is jouw kennis over wachtwoorden? 🔐
Test jezelf met deze quiz!

Doe de quiz!

Leven op de rand door Gerda van Erkel

Beoordeling 6.5
Foto van een scholier
Boekcover Leven op de rand
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 3e klas vwo | 582 woorden
  • 17 oktober 2002
  • 29 keer beoordeeld
Cijfer 6.5
29 keer beoordeeld

Boek
Auteur
Gerda van Erkel
Genre
Jeugdboek
Taal
Nederlands
Vak
Eerste uitgave
1996
Pagina's
209
Oorspronkelijke taal
Nederlands

Boekcover Leven op de rand
Shadow
Leven op de rand door Gerda van Erkel
Shadow
ADVERTENTIE
Welke studie past bij jou? Doe de studiekeuzetest!

Twijfel je over je studiekeuze? Ontdek in drie minuten welke bacheloropleiding aan de Universiteit Twente het beste bij jouw persoonlijkheid past met de gratis studiekeuzetest.

Start de test
A Zakelijke Gegevens:

Titel: Leven op de Rand
Naam auteur: Gerda van Erkel
Naam uitgever: Davidsfonds/Infodok
Jaar uitgifte: 1996

B

Het leek me op het eerste oog wel een aantrekkelijk boek, interessant onderwerp.

C Eerste persoonlijke reactie:

Ik vond het boek soms een beetje saai, maar wel indrukwekkend, sommige momenten in het boek zijn wel leerzaam, daardoor zette het me wel aan het denken.
Het einde vond ik erg open, dat is wel jammer

D Korte samenvatting:

Het boek speelt zich af in een jeugdopvangcentrum. Jasper heeft veel problemen thuis en is daarom vaak daar, hij ligt daar een beetje ‘uit de groep’. Tot Margreet komt, het is een mysterieus meisje, en de meesten hebben een hekel aan d’r, behalve Jasper, hij is er van haar onder de indruk. Langzaamaan krijgt hij wat contact, maar ze is erg gesloten. Hij komt beetje bij beetje wat te weten over haar moeilijke leven, en ze vertrouwen elkaar steeds meer. Ze worden een grote steun voor elkaar, totdat Margreet wegloopt, er is iets tussen haar en haar vader gebeurt. Jasper besluit haar achterna te gaan reizen, en vind haar. Na heel veel praten gaat hij weer terug naar Nederland en Margreet blijft daar.

E

1.
Er gebeuren veel dingen waar je het antwoord graag op wilt weten, maar de schrijver stopt dan vaak over dat onderwerp, en geeft het antwoord vaak pas later, daardoor wil je snel doorlezen totdat je het antwoord hebt.

2.
Allemaal heel verschillende personages:
Jasper:
17 jaar. Hij is een hele normale slimme jongen, heel erg zorgzaam voor anderen, ook is hij erg gevoelig, laat vaak snel over zich heen lopen, betrekt dingen snel over zichzelf.
Margreet:
17 jaar. Ze is heel mager, heeft een kaal hoofd, draagt altijd zwarte kleren. Een heel gesloten meisje, zeer gevoelig. Best depressief.
Moeder Jasper:
Heel strenge vrouw, reageert haar depressiviteit op andere mensen af. Beetje egoïstisch type.
Vader Margreet:
Agressieve man. Geeft niets om zijn kind, maar tegelijkertijd mag ook niemand haar ‘afpakken’.
3.
Probleemboek, mishandeling.
4.
een ik- verteller, het wordt geschreven door de ogen van Jasper.
5.
Het speelt zich af in het opvangcentrum en later in Frankrijk.
In het boek is het eigenlijk alleen maar winter.
F. Grondige beschrijving van leeservaring:

1. Verwachte je dat het onderwerp op deze manier uitgewerkt zou worden? Wat vond je verrassend of bijzonder aan de uitwerking?
Ik had gedacht dat hun geholpen zouden worden door mensen van de instantie enz. ik vond bijzonder dat een jongere geholpen werd met zijn problemen door een leeftijdsgenoot, in de meeste boeken is het anders.

2. Bevat het verhaal voldoende gebeurtenissen om te blijven boeien?
Ik vond dat het te weinig afwisselende gebeurtenissen bevatte zodat het nog boeiend kon zijn, er gebeurde veel dezelfde dingen, waardoor het wat saai was.

3. Van welke hoofdpersonen kom je het meest te weten? Genoeg om hun gedrag
te begrijpen?
Van Jasper, het wordt ook vanuit zijn beeld geschreven, daarom begrijp je wel
Waarom hij die keuzes maakt. Van Margreet in tegenstelling begrijp ik veel
Reacties niet, en die kom je ook niet te weten.

4. Is het verhaal spannend?
Nee ik vind dat het verhaal niet spannend is, er gebeuren geen spectaculaire dingen in het boek wat het spannend zou kunnen maken.

5. Vind je het verhaal lastig om te lezen? Hoe komt dat?
Ja ik vind hem best wel lastig te lezen, want het is best saai geschreven, daarom is het moeilijk om je gedachten erbij te houden, en niet af te dwalen. Maar qua woordgebruik is het niet lastig geschreven

REACTIES

H.

H.

Proficiat met je samenvattingen, door jouw hulp heb ik nu een 95/100 voor men boekbespreking en de test over het boek.

BEDANKT!!!!!

Met vriendelijke groeten,

Hornet

22 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.