Scholieren tussen 13 en 17 jaar gezocht!

Doe mee aan dit korte onderzoek over statiegeld en maak kans op 20 euro Bol.com tegoed

Meedoen

De vuurmeester door Theo Hoogstraaten

Beoordeling 6.6
Foto van een scholier
Boekcover De vuurmeester
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 2e klas vwo | 1168 woorden
  • 27 december 2005
  • 301 keer beoordeeld
Cijfer 6.6
301 keer beoordeeld

Boek
Auteur
Theo Hoogstraaten
Genre
Jeugdboek
Taal
Nederlands
Vak
Methode
Eerste uitgave
2002
Pagina's
132
Oorspronkelijke taal
Nederlands

Boekcover De vuurmeester
Shadow
De vuurmeester door Theo Hoogstraaten
Shadow
ADVERTENTIE
Examenstress? Niet met Examenbundel!

Over minder dan drie weken zit je jouw examens te maken. Slaat de examenstress toe? Sla nog snel Examenbundel, Samengevat en Examenbuddy in voor je probleemvakken en own je examens! Jij. Kunt. Dit.

Ik wil slagen
ZAKELIJKE GEGEVENS

Titel: De Vuurmeester
Auteur: Theo Hoogstraaten
Uitgever: Sjaloom
Jaar van Verschijnen: 2002

SAMENVATTING

Fiona en Fenno zijn een tweeling en hebben samen het recherchebureau Fiofen opgericht om wat geld bij te verdienen. Valentina is de vriendin van Fiona en zij doet ook mee. Fiofen heeft al meteen een opdracht. Maar helaas de opdracht is te gevaarlijk en ze moeten er mee stoppen. De opa van Fenno en Fiona vindt dat ze met bureau Fiofen moeten stoppen.*
Als ze op zoek zijn naar informatie over vikingen voor een werkstuk lezen ze een grappig verhaal over een viking hoofdman die dood gaat en welke rituelen de vikingen dan houden.
Als ze de volgende dag naar school willen gaan zien ze dat de dependance van de school is afgebrand en krijgen ze twee dagen vrij. Valentina leest in de krant een stukje over de broodroosterpyromaan. De broodroosterpyromaan heeft al heel wat branden in Venendaal en Wijk bij Duurstede gesticht en telkens liet hij een broodrooster achter met een bepaald teken erop. Ook bij de school is er een dergelijke broodrooster gevonden. Als Valentina naar het plaatje kijkt van het teken op de broodroosters komt het teken haar heel bekend voor. Dan ineens weet ze waar ze dat teken eerder heeft gezien...in het boek over de vikingen.*
Ze hebben nu een kleine aanwijzing maar ze weten nog steeds niet wie het is. Totdat ze een man met een hondje zien en zien dat er op de halsband van het hondje net zo’n teken staat.
Een paar dagen later zitten ze bij “De Rusthoek”, een snackbar, te eten en dan zien ze de man met het hondje achter de snackbar vandaan komen.
Fenno volgt de man als hij met zijn hond langs de school komt, om achter het adres van de man te komen. Die middag stoppen ze een briefje in zijn brievenbus waarop staat:
Een dure fout, vurige viking
0654321234
Het nummer wat Fiona en Valentina hebben opgeschreven is het nummer van Fiofen. Als Valentina de man terug belt verraadt hij zich zelf. Fiofen heeft het gesprek opgenomen.
Fiofen gaat naar de politie met het bewijs en de man wordt opgepakt en als beloning krijgen Fenno, Fiona en Valentina €10.000.*

* Hier neemt het verhaal een wending.
Fenno:Hij is gespierd en knap. Als er iets wordt voorgesteld kan hij nooit meteen ja zeggen maar moet hij eerst zeker weten dat het goed gaat. Hij wordt in de loop van het verhaal steeds zekerder over zijn zaken en durft meer actie te ondernemen.
Fiona:Zij heeft rood haar en verder staat er niets over haar beschreven. Ze heeft een nogal grote eigendunk en ze durft een grote mond te geven als ze weet dat er hulp komt. In de loop van het verhaal wordt ze steeds arroganter en is heel zeker van haar zaak.
Valentina:Zij heeft lang donker haar, bruine ogen en een wipneus. Meestal draagt ze een spijkerjack en een spijkerbroek. Ze zet vaak een grote mond als ze iets niet wil en is niet bang voor de dingen die fout kunnen gaan. In de loop van het verhaal wordt ze toch serieuzer en denkt ze eerst over de dingen na voordat ze iets doet.
HET GROOTSTE PROBLEEM

Het grootste probleem van de hoofdpersonen is dat er branden worden gesticht en zij de dader willen vinden maar nog gen enkele aanwijzing hebben.

BIJPERSONEN

Opa:De opa van Fenno en Fiona speelt ook een grote rol omdat hij alles weet van Fiofen.

De dader:Hij wordt gezocht en is de Broodroosterpyromaan
WAAR EN WANNEER

Het verhaal speelt zich af in Venendaal, want daar worden alle branden gesticht en Fenno, Fiona en Valentina wonen daar.
Het verhaal speelt zich in het heden af want ze kennen al mobiletelefoons en Internet.

BEDOELING VAN DE SCHRIJVER

Een mogelijke bedoeling van de schrijver is dat hij de jeugd van tegenwoordig wat realistischere boeken wil laten lezen. Dit merk ik aan zijn manier van schrijven, hij schrijft namelijk vaak dat de hoofdpersonen saaie boeken lezen en dat het tijd is voor leukere boeken.

MIJN MENING

Ik vond het een erg spannend boek omdat ze op een gegeven moment ook onder schot werden gehouden met een geweer. Ook zat er wel wat humor in bijvoorbeeld als Fiona, Valentina en Fenno aan het plagen is. Ik vind het boek ook leuk geschreven, doordat je ook achter de gedachten van andere personen kunt komen.
Het leukste stuk uit het boek vind ik als Fenno en Valentina op het bed zitten en elkaar bijna zoenen en dan Fiona net binnen komt, want daar is het heel onverwachts want je zou denken dat ze gaan zoenen en dat er dan iemand binnen komt maar dat gebeurd niet. Ik vind het altijd leuk als er iets onverwachts gebeurd in een boek en daarom vind ik dit stukje ook zo grappig.
Ik vond het ook een heel leuk onderwerp omdat ik van detectives houd. Ik kan dan zelf ook een beetje mee puzzelen en er achter komen wie het heeft gedaan. Maar bij dit boek kwam je ook in de gedachten van de dader en daardoor wist je al wie het heeft gedaan, dat vond ik jammer.
In het verhaal gebeurt wel genoeg zodat het boek spannend blijft en je leest daardoor dit verhaal in een keer uit. De gebeurtenissen zijn ook erg geloofwaardig want als je er over nadenkt dan bedenk je je dat het jou ook zou kunnen overkomen.
Ik vond het boek vrij makkelijk om te lezen, omdat als er moeilijke woorden in stonden ze eigenlijk ook werden uitgelegd.

VERWERKINGSOPDRACHT

A van Angst als Fiona, Valentina en Bettie onder schot worden gehouden
B van Branden  Die in het boek worden gesticht
C van criminaliteit, Dat komt veel in het boek voor
D van dader  De dader sticht de branden
E van ernstig  Er zijn zeer ernstige zaken
F van Fiofen, Dat is het recherchebureau van Fiona, Fenno en Valentina
G van grappig  Er zitten grappige stukjes in het boek
H van hond  De dader heeft een hond
I van ingrijpen  Dat moet opa doen als het uit de hand loopt
J van jackrussel, Dat is het hondje van de dader
K van klacht  Er is een klacht, dat er een meisje wordt bedreigd
L van leuk  Het is een heel leuk boek.
M van Misdaad  Er komen nogal wat misdaden in het boek voor
N van nero  zo heet het hondje van de dader
O van Opa  Opa helpt bureau Fiofen
P van Papa  De papa van Valentina regelt een bankrekening
Q –
R van Recherchebureau  Bureau Fiofen waar het allemaal om gaat
S van speuren  Dat moeten ze doen om de dader te vinden
T van Theo Hoogstraaten  Hij is de schrijver van dit boek
U van uitgaan  Daar houden Fiona, en Valentina van
V van vrienden  Dat zijn Fenno, Fiona en Valentina
W van werk  Fiofen is voor hen hun werk
X -
Y -
Z van zon  De zon is er bij de zonnige dagen in het boek

REACTIES

I.

I.

Dit was zeker heel bruikbaar!!!
Bedankt Graatje!

19 jaar geleden

S.

S.

eey dat verslag van de vuurmeester bij die bijrollen van OPA daar kan nog wel wat bij dat hij oude elektornica verzamelt van de straat etc en dat hij betrokken was bij de schietpartij

18 jaar geleden

H.

H.

Ik moest van school opzoeken of het FIctie of non-fictie was maar misschien is het handig als je er boven zet Fictie/Non-Fictie
niet om je te dissen ofzo maar gewoon handig ;)

14 jaar geleden

D.

D.

whaahah,

ik moest ook opzoeken of het fictie of non-fictie is!:p

zit bij hidde in de klas.

14 jaar geleden

K.

K.

(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)(L)( I LOVE THIS BOOK THANK YOU

:GRAATJE

GREETS FROM YOUR BIGGEST FAN !!!!

14 jaar geleden

R.

R.

dit was wel handig maar je kan beter etbij zetten welk soort verhaal het is.

14 jaar geleden

R.

R.

Ik woon toevallig in Veenendaal, en ik heb dit boek ook gekozen voor mijn boekverslag

13 jaar geleden

E.

E.

zielig dat je een boekverslag kopieert -.-
kunnen jullie het niet zelf maken... ?

13 jaar geleden

T.

T.

heeh ik moest een ander slot maaken weet jij iets?:P

13 jaar geleden

S.

S.

hey bro wie zijn nou de hoofdpersone moet zoon verslag voor vrijdag inlevere en benbeetje lui om te leze :O

13 jaar geleden

A.

A.

jow jij grijgt een10

12 jaar geleden

B.

B.

heel slecht dit werkstuk er komen nog hele anderen belangrijke stukjes in voor!!! met het meisje die wordt gepest!!

10 jaar geleden

M.

M.

jah ik ben er wel een beetje mee eens ja

10 jaar geleden

4.

4.

wel oke

10 jaar geleden

G.

G.

Helemaal prachtig

6 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.