Hoofdpersonen (wie ze zijn, wat ze doen):
het boek is in twee personen opgedeeld, het begint met Moon. Moon is een meisje van 16 jaar en ze heeft een goede vriendin, rose. Moon is een keer bijna verdronken en daardoor heeft ze een trauma opgelopen voor water, als ze hiermee in aanraking komt gaat ze hyperventileren. Hiervoor heeft zei altijd een plasctic zakje bij zich. Als ze een aanval krijgt, ziet ze vaak een vaag beeld van de toekomst, maar komt dit uit of is het allemaal onzin, als ze dit verteld aan
De andere personage is Vince, de zoon van Mario, die een ijssalon heeft in Almere. Hij werkt hier vaak ook om wat extra geld te verdienen. Als Moon een keer een ijsje wil halen is Vince aan het invallen voor Kiki (een jonge moeder die ook bij de ijssalon werkt) hierdoor ontmoeten ze elkaar en Vince trakteert Moon dan op een ijsje. Beide hebben ze er niet de moed voor om elkaar om een nummer te vragen. Vince vraagt of ze vaker komt, maar verder is er niks voor een afspraakje.
Vince heeft het heel druk met toetsen, en zijn ouders zijn net gescheiden. Hij heeft veel aan zijn hoofd. Alles wat hij nodig heeft is wat rust.
Bijpersonen
Rose, ook wel de beste vriendin van de hoofdpersoon Moon. Roos heeft een relatie met Yanni, ook wel haar vriendje. Rose is een ongeduldig, blij meisje dat snel boos wordt. Die je maar beter niet boos kunt maken. Ze doet rare dingen als ze boos is. Ze is ook de enige die weet van Moon haar ongeluk en wat ze moet doen als ze een paniekaanval krijgt.
Kasper, een oude vriend van Vince. Vince komt hem tegen op een avond, ze gaan wat zuipen en ze roken wat wiet. Die volgende morgen worden ze wakker met een enorme kater. Vince gaat bij Kasper in het huis voor twee dagen, maar het is er zo smerig dat hij er snel weg wilt.
Samenvatting
Het boek begint in het klaslokaal, Moon krijgt een paniekaanval van een wiskundesom over een zwembad. Moon krijgt geen adem meer, ze is aan het hyperventileren. Dus moet de leraar haar eerste hulp geven. Ze zit bij een psycholoog om over haar problemen met water te praten, maar laat praten nou net het ding zijn wat Moon totaal niet wilt. Later in het boek confronteert haar moeder haar dat ze als ze niet eerlijk is tegen haar psycholoog dat ze nooit van haar angst af zal komen.
Vince' verhaal begint bij de ijssalon van zijn vader. Hij valt daar in voor Kiki, die veel te laat is. Moon en Vince komen elkaar tegen in deze ijssalon. Moon wilde een ijsje maar had niet genoeg geld dus gaf Vince haar een ijsje van het huis. Ze kende elkaar niet en hebben niet echt de kans gehad om uitgebreid te kunnen praten. Ze weten niks over elkaar, wie ze zijn, waar ze wonen, wat ze doen. Dus Vince heeft de moet al opgegeven als ze een keer terug komt naar de salon, en op die dag werkt Vince daar ook. Nu hebben ze wel de kans om te praten, en er worden ook nummers uitgewisseld.
Als Moon gaat hyperventileren ziet ze eerst een vage mist, en daarna ziet ze beelden. Later komt ze erachter dat deze beelden uit de toekomst komen. Moons moeder en haar zijn aan het praten over de therapie, haar moeder vind dat ze nou eens moet stoppen met zich wassen met een washandje en eindelijk nou een douch of een bad neemt. Ze word erg opgefokt door dit gesprek, het word wazig en ze valt. Moon krijgt een visioen: ze ziet haar zusje tv kijken. En een moment later zou de tv moeten ontploffen. Ze word wakker, Moon waarschuwt haar zusje en haar ouders maar die geloven haar niet dus ze redt haar zusjes zelf. De tv ontploft. Zelfs na het ongeluk geloven haar ouders haar nog steeds niet. Nu is Moon bij Rose in de tuin en Yanni komt achterlangs, hij zet de spuit aan op de twee meiden, maar Moon gaat weer out. Moon ziet in een van haar visioenen Yanni het vriendje van haar beste vriendin zoenen met een ander meisje. Ze vertelt het natuurlijk meteen aan Rose en Rose wordt boos. Maar eerst moeten ze het zeker weten. Nu ze het zeker weten wachtte Rose hem op thuis en schold hem helemaal verrot. Rose zit nu huilend in de stad en vraagt of Moon haar komt halen. Ze gingen samen naar de stad. Daar schreeuwde ze tegen de mensenmassa dat Yanni een vreslijk persoon is. Mensen vonden haar maar raar. Daarna besloot Moon Roos niet zo achter te laten en liet ze haar bij haar logeren.
Vince werd gek van alle omstandigheden thuis en loopt weg. Zijn vader komt erachter en doet er niets aan. Hij is het zat dat zijn zoon zo tegen hem doet. Vince besluit om naar zijn moeder te fietsen maar onderweg komt die een oude vriend tegen. Samen met zijn oude vriend en wat anderen mensen gaan ze feesten tot ze dronken zijn en op het strand liggen met een kater en zo stoned als een garnaal. De volgende dag gaan ze weer hetzelfde doen. Ze willen naar het strand gaan. Maar dan beseft Vince dat hij nog moet leren voor school en daarom wilt hij wel leren op het strand, maar onderweg gebeurt er iets. Hij rijd het water in
Roos maakt het uiteindelijk goed met haar vriend want volgens Yanni is het een misverstand. Het was gewoon zijn nichtje. Hierdoor vertrouwt Rose Moon minder. En Moon begint aan zichzelf te twijfelen. Uiteindelijk zit Moon op het strand met Roos en Kasper. Ze wil ook in het water. Maar ze durft niet. Ze krijgt een visioen waarin ze Vince ziet verdrinken. Ze rijdt meteen naar de plek toe waar Vince verdronken zou moeten zijn. En ja, daar ligt hij in het water. Hij zit vast met zijn voet tussen de spaken. Blijkbaar is hij per ongeluk de sloot in gefietst. Moon vraagt om hulp maar niemand wil haar helpen. Ze weet niet wat te doen dus ze springt zelf in de gracht. Het eerste moment verstijft ze helemaal maar dan weet ze dat ze moet doen wat goed is en Vince redden. Het lukt haar maar ze was bijna weer verdronken. Op het einde hebben ze allebei vrees voor water, Maar minder als eerst. Moon vindt het fijn dat ze iemand heeft die dezelfde ervaringen heeft met water als zij. Moon zei dat het redden van Vince haar toch wel min of meer heeft genezen van haar angst.
REACTIES
1 seconde geleden