Boek: It (Het)
Schrijver: Stephen King
Korte motivatie boekkeuze:
Ik heb het boek gekozen omdat ik de film ooit eens heb gezien en die vond ik goed. Toen ik afgelopen jaar op vakantie ging, gingen we eerst nog even langs een boekhandel voor wat tijdschriften. Toen zag ik dit boek liggen en ik vond het een mooie aanvulling voor mijn boekenlijst, dus heb ik het toen gekocht en gelezen.
Eerste persoonlijke reactie:
Ik vond het een leuk boek om te lezen, al was het wel wat dik, 1157 pagina’s wel te verstaan. Het boek verveelt op geen enkel moment, wat mede veroorzaakt wordt door het grote aantal personages. Er zijn zeven hoofdpersonages en die maken bij elkaar heel wat mee. Aangezien ik de film al eens heb gezien wist ik in grote lijnen hoe het verhaal afliep, maar in het boek is het toch heel anders. Beter vind ik. In de film was alles gebaseerd op spanning, in het boek wordt alles ook nog onderbouwd. Een heel leuk boek om gelezen te hebben.
Korte Samenvatting:
Er leeft ‘iets’ in Derry. Om de 27 jaar, soms iets meer, soms iets minder, komt HET terug en vermoord een hele hoop mensen. In 1957 komt HET weer eens langs en het eerste slachtoffertje is George Denbrough, het zes jaar oude broertje van Bill. Hij zag een clown in het riool die zijn arm eraf rukte, waardoor George doodbloedde. In 1957 en 1958 verdwijnen en worden er veel kinderen vermoord.
Zeven kinderen, Bill, Ben, Beverly, Richie, Eddie, Stan en Mike, hebben allemaal HET een keer gezien en kunnen het allemaal nog navertellen. Sommigen zagen een weerwolf, anderen een mummie, anderen een leprapatiënt die ze achterna ging. Maar er was altijd een verwijzing naar een clown. Ze hebben allemaal hun ontmoeting met Het, zoals ze het noemen, overleefd, em besluiten om hem te doden. In een lange en zenuwslopende scène doen ze dat en de vrede keert terug in Derry.
27 jaar later. HET is terug in Derry, en Mike is de enige die het weet. Hij belt zijn oude vrienden op, die allemaal verhuisd zijn en allemaal beroemd zijn geworden in hun beroep. Iedereen was Derry vergeten, maar ze gaan toch allemaal terug naar hun geboorteplaats Derry, op Stan na dan, die wordt in zijn huis vermoord, om HET voor eens en altijd te verslaan. Ze moeten zich 27 jaar terug in de tijd wanen om HET te kunnen verslaan, want alleen kinderen kunnen dat doen. In een heel spannend slot lukt ze dat dan ook eindelijk.
REACTIES
1 seconde geleden
K.
K.
ik vond het wel een goede recensie,maar wel erg kort, anyway, ik wil je wel bedankuh, want dankzij jouwn heb ik nu wel een 8,7 voor mijn leesverslag. Ik heb namelijk jouwn samenvatting gebruikt.
thanks!!!
greetz
karin
22 jaar geleden
Antwoorden