Hoe goed is jouw kennis over wachtwoorden? 🔐
Test jezelf met deze quiz!

Doe de quiz!

Escape door Kate Cann

Beoordeling 5.1
Foto van een scholier
Boekcover Escape
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 2e klas havo/vwo | 583 woorden
  • 23 augustus 2007
  • 12 keer beoordeeld
Cijfer 5.1
12 keer beoordeeld

Boekcover Escape
Shadow
Escape door Kate Cann
Shadow
ADVERTENTIE
Welke studie past bij jou? Doe de studiekeuzetest!

Twijfel je over je studiekeuze? Ontdek in drie minuten welke bacheloropleiding aan de Universiteit Twente het beste bij jouw persoonlijkheid past met de gratis studiekeuzetest.

Start de test

De titel: Lekker weg!
De auteur: Kate Cann
Vertaling: Lydia Meeder
De uitgever: Kluitman
Het jaar van eerste uitgave: 2005

Samenvatting van het boek:

Het boek gaat over Rowan, een meisje van 19 jaar die na haar eindexamen naar Amerika wilt gaan om te werken. Ze voelt zich het buitenbeentje van haar familie, haar broertje Jack is het lievelingetje van haar ouders. Haar ouders vinden dat Rowan niks kan, dat ze haar examens niet kan halen en daarom gaat ze naar de familie Bielicka als au pair met hun vierjarige dochter Florence. Ze noemen haar Flossy. Sharon, de moeder van Flossy, is heel erg streng en heeft het druk met haar baan. Rowan vindt Flossy maar een verwend kind, maar al snel leert ze Flossy beter kennen en vindt ze haar aardig. Alleen vindt Rowan het nog steeds niet zo fijn bij de familie Bielicka. De moeder van meneer Bielicka, Babcia, komt bij hen logeren. Eerst kan Rowan het niet goed met haar vinden, maar daarna gelukkig wel. Ook hebben ze een grote Leguaan, Iggy. Als Rowan naar Iggy toe gaat probeert meneer Bielicka haar aan te raken. Dat had hij al een keer eerder geprobeerd. Als ze dan ook nog hoort dat Iggy wordt opgehaald om afgemaakt te worden omdat hij te groot wordt, is Rowan het echt zat. Ze besluit weg te lopen, maar ze vindt het moeilijk om Flossy achter te laten. Toch maakt ze een plan om te ontsnappen en Babcia helpt haar daarbij. Ze gaat met de bus van Seattle naar San Francisco. Als ze bij een halte moet overstappen, komt ze een heel knappe jongen tegen, Landon. Ze vindt hem meteen leuk. Hij zegt dat hij het gemeen vindt een grote leguaan in een klein kooitje. Landon vraagt of ze met hem mee wilt gaan naar Truckee, naar het hotel waar hij die zomer gaat werken. Ze besluit met hem mee te gaan, omdat ze niks te verliezen heeft. Ze naar het hotel en ze mag een week proberen te werken op de crèche. Ook krijgt ze een eigen huisje. Ze zijn vaak met zijn tweeën. Hij wil wel verder met haar gaan dan alleen maar zoenen, maar dat wil zij nog niet. Het gaat allemaal goed tot er twee vrienden van Landon komen. Als dan ook nog zijn ex-vriendin van vorig jaar komt dan begint hij met haar een nieuwe relatie. Landon en zijn vriendin hebben vaak ruzie. Dan gaat zij weg en heeft Landon weer volle aandacht voor Rowan.
Rowan die wordt na een tijdje gek van hem omdat hij over niks wil praten en ze loopt weg, ook omdat Iggy niet langer daar kan blijven doordat het te koud wordt. Ze gaat naar Mexico, naar de zus van Maria haar chef. Landon wilt Rowan tegenhouden, maar dat lukt niet. Dus besluit hij met haar mee te gaan. Ze gaan samen naar Mexico. Rowan en Landon leven samen gelukkig verder. Rowan stuurt nog brieven aan haar ouders, Flossy en Babcia, zodat ze weten hoe het met haar gaat. Ze krijgt ook brieven terug. Haar moeder schreef haar dat ze geslaagd was voor haar examens.

Over Kate Cann:

Kate Cann is geboren in 1954 in Engeland. Ze woont in Twickenham aan de rivier de Theems. Ze is getrouwd en heeft een dochter en een zoon, twee katten en een niet zo heel erg opgevoede beagle die Scully heet.
Kate Cann schrijft niet alleen boeken, maar werkt ook als redactrice. Haar hobby's zijn: hardlopen, wandelen, kletsen en lezen.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.

Andere verslagen van "Escape door Kate Cann"