Het gaat over Susanne. Susanne woont bij haar moeder
Susanne gaat op de fiets naar haar pianoles, onderweg ontmoet ze een meisje dat onder een brug aan het schuilen is voor de regen en de kou.
Sussane raakt met het meisje aan de praat, het meisje verteld dat ze Katja heet, en dat ze geen huis meer heeft.
Als Sussane weer verder wil fietsen haalt Katja haar over om zich ziek te melden bij de pianoles en
met haar naar het jeugdcenturm te gaan.
Dan gaan ze naar het jeugdcentrum om van de rest van het geld eten te kopen voor Katja.
Na school gaat Susanne weer naar het jeugdcenturm en komt daar Katja weer tegen, Susanne neemt Katja mee naar haar huis en geeft haat wat te eten en te drinken.
Als ze op de kamer van Susanne zijn en de vader van Susanne haar wil spreken springt Katja uit het raam. De moeder van Susanne denkt dat het een inbreker was. Susanne vertelt alles als Katja is opgepakt door 2 politiemannen. De moeder van Susanne vindt dat ze Katja niet meer door Susanne geholpen moet worden, omdat zij vindt dat Katja onbetrouwbaar is. Susanne wil Katja wel erg graag helpen maar haar moeder wil er niks van weten. Als de moeder van Susanne naar de politie belt om te vragen wat er met Katja is gebeud horen ze dat ze naar een kindertehuis gebracht is en dat haar moeder alcoholiste is. De mensen van het kindertehuis proberen om Katja bij het gezin van Susanne te plaatsen. Na een hele tijd adopteren ze Katja ook. Katja moet ook naar school. En ze leent veel geld van Susanne omdat ze het steeds uitgeeft aan sigaretten.
Als Katja een paar keer laat thuis komt en op een avond niet thuis komt zijn Susanne en haar moeder heel erg ongerust.
Als Katja thuis komt vertelt ze dat ze bij haar broer is blijven slapen.
Als Katja zegt dat ze erg ontevreden is over haar kamer en het zakgeld wordt de moeder van Susanne erg boos, ze vindt dat Katja haar wel wat dankbaarder mag zijn..
Maar ze zegt dat als Katja niet wil luisteren ze weer naar het kindertehuis moet.
Later vraagt Susanne haar moeder of ze Katja eigenlijk wel mag, en haar moeder zegt dat ze haar aardig vind maar dat ze gewoon niet kan slapen van ongerustheid als ze weer eens een avond niet thuis komt.
Susanne vindt Katja op den duur niet meer zo aardig omdat ij heel veel geld heeft geleend en niet heeft terug betaald.
Katja moet naar een psycholoog, maar dat wil ze niet. De moeder denkt dat Katja haar broer verzint en ze hem als excuus gebruikt om weg te blijven.
Eerst wil ze niet maar na veel aandringen gaat ze uiteindelijk naar de psychologe.
Nu begint Katja zich echt iemand te voelen in het gezin.
De moeder van Susanne denkt dat ze zich nu wel zal aanpassen en ze denkt dat dat door de psychologe komt. Maar die avond loopt Katja weer weg, en de moeder van Susanne is weer heel erg ongerust.
De moeder van Susanne wil Katja laten toegeven dat haar broer verzonnen is.
Maar Katja blijft volhouden dat ze een broer heeft. Katja haalt Susanne over even piano te spelen zodat ze makkelijker kan weglopen, deze keer wil ze ook niet terug komen.
Susanne komt Katja later nog een keer tegen als Katja samen met haar broer is.
Susanne probeerde Katja over te halen weer bij hun te komen wonen, maar Katja wil dat niet.
Personen
Susanne: Zij is de hoofdpersoon in het verhaal.
In de loop van het verhaal verandert ze van een braaf meisje in een echt scholier.
Ze is iemand die snel iets gelooft.
Katja: Zij wordt door Susanne van onder de brug gehaald, en bij Susanne gaat wonen.
Ze is erg slim, maar ze liegt ook erg veel.
Katja is wel erg snel ontevreden.
Zij is een belangrijk bij-figuur
De moeder van Susanne: Ze wordt overgehaald om Katja in huis te nemen.
Ze is erg ongerust als Katja lang weg blijft.
Het is een bij-figuur.
REACTIES
1 seconde geleden
R.
R.
Als je een verslag inlevert, leer dan eerst eens een keer goed schrijven het woord jeugdoenturm, ken ik namelijk niet,ik weet niet wat voor taal jij schrijft maaruh...beetje vaag!!
21 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
puik werk hoor gozer. Maar ik zou het veeeeeeeel beter kunnen
20 jaar geleden
Antwoorden