Hoe goed is jouw kennis over wachtwoorden? 🔐
Test jezelf met deze quiz!

Doe de quiz!

Tegen huiswerk

Beoordeling 6.8
Foto van een scholier
  • Betoog door een scholier
  • 4e klas vwo | 497 woorden
  • 18 januari 2006
  • 121 keer beoordeeld
Cijfer 6.8
121 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak
ADVERTENTIE
Welke studie past bij jou? Doe de studiekeuzetest!

Twijfel je over je studiekeuze? Ontdek in drie minuten welke bacheloropleiding aan de Universiteit Twente het beste bij jouw persoonlijkheid past met de gratis studiekeuzetest.

Start de test

Huiswerk! Niemand vindt het leuk. Na een dag zwoegen op school heeft natuurlijk niemand meer zin om nog het huiswerk te maken. Ook is bewezen dat het niet gezond is voor het lichaam, geestelijk gezien. Zou het dan niet beter zijn om huiswerk af te schaffen en in plaats daarvan het werk in de les te maken? Ik ben voor de stelling om huiswerk af te schaffen!

Een voorbeeld:
Piet komt om 1 uur thuis van school, de zon schijnt en hij heeft om half 2 afgesproken om te gaan voetballen met een paar vrienden van school. Net als hij weg wil gaan komt zijn moeder binnen en vraagt of hij zijn huiswerk al heeft gemaakt. Piet verteld de waarheid en zegt dat hij het nog niet gedaan heeft, en moet thuisblijven van zijn moeder om zijn huiswerk te maken.

Wat ik hier duidelijk mee probeer te maken is dat scholieren eerst een hele dag op school zitten en daarna nog thuis huiswerk moeten maken. Hierdoor krijgen ze veel minder vrije tijd, wat tot stress kan leiden.

Ik ben dus voor de stelling, dat huiswerk afgeschaft moet worden. En ik denk dat de meeste scholieren hier ook wel voor zijn. De enkelingen die er tegen kunnen zijn, zijn waarschijnlijk leraren omdat ze niet aan de planning toekomen die ze in gedachten hadden. Het gevolg hiervan is dat er veel meer in de les gedaan moet worden. Maar ik denk dat de leerlingen het er daar wel voor over hebben, omdat ze dan geen huiswerk, en dus meer vrije tijd hebben.

Ook is er bewezen dat de Nederlandse jeugd de laatste jaren dikker is. Daarom is vrije tijd ook gunstig, omdat ze dan meer kunnen sporten. Een andere oplossing zou kunnen zijn dat ze meer gym uren op school kunnen krijgen, maar dat vindt de school vast niet goed.

Als je geen huiswerk meer hebt, dan heb je ook nooit meer van dat gezeur van die leraren als je op school komt en je hebt je huiswerk niet af. Zoals de leraren Engels die je voor elke niet gemaakte opdracht een uur laten nakomen.

Het is ook veel makkelijker, want als je thuis iets niet snapt dan kan je niet geholpen worden door een docent. Daarom is het veel makkelijker als je het werk op school doet want dan kun je het wel gewoon vragen.

Ook is het zo dat als een leerling de volgende dag een toets heeft en een hele berg huiswerk moet maken, hij waarschijnlijk alle dingen door elkaar haalt, en dus minder tijd heeft om de toets voor te bereiden. Hierdoor kan de leerling een slecht cijfer halen.
Er zijn dus veel meer nadelen dan voordelen voor huiswerk. En is het duidelijk dat het huiswerk beter afgeschaft kan worden.

Ik hoop dat ik jullie genoeg geïnformeerd heb en mijn mening duidelijk heb gemaakt, en ik hoop dat de mensen die er niet zo over dachten er nu wel zo over denken! Dit was mijn betoog.

REACTIES

H.

H.

Ik heb echt gelachen om je betoog dat over huiswerk ging..

Hopelijk wordt het ooit afgeschaft :-)

19 jaar geleden

L.

L.

"Dit was mijn betoog"
het is geen basisschoolspreekbeurt!

12 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.