Eindexamens 2025

Hier houden we je op de hoogte van het laatste eindexamennieuws. Volg ons op YouTube of Tiktok.

Uitslagdag: hoe staat het met de zenuwen?

Het moment waar alle eindexamenkandidaten naar uitkijken, is vandaag eindelijk daar: iedereen, van vmbo tot en met gymnasium, hoort of 'ie geslaagd is het voor examen of niet. Hoe staat het met de zenuwen? 

"Ik ben best wel zenuwachtig", geeft vmbo'er Nathalie (15) toe. "Wat SE's betreft sta ik er redelijk goed voor, maar de CE's gingen heel wisselend." Vmbo'er Amé (16) is heel erg zenuwachtig, zo vertelt ze: "Ondanks dat ik via Scholieren.com heb uitgerekend dat ik zo goed als geslaagd ben, is het toch spannend. Ik heb hier sinds groep 8 over gedroomd om gebeld te worden en ineens is die dag er."

Vwo'er Manu (17) vindt de zenuwen "nog wel vol te houden", maar "ik ben bang dat het later erger wordt. Ik kan vanaf 14.45 uur gebeld worden, dus ik werk tot het allerlaatste moment zodat ik niet alleen ben met m'n gedachten."

Bier zuipen

Vmbo'er Calvin (15) is daarentegen super rustig. "Ik ben er ook niet echt mee bezig. Ik ben momenteel veel aan het werk en vooral veel met vrienden weg. Verder doen mijn ouders er ook niet heel lastig over, zij vragen er ook niks over. Misschien dat ik later meer spanning heb, maar voor nu maak ik me er nog niet druk om."

"Ik zit de stress grotendeels echt te onderdrukken", aldus havist Amy (18). "Maar ik ga dezelfde dag ook naar een festival, dus het kan twee kanten op gaan. Of ik ga bier drinken uit vreugde, of uit verdriet, hahahha. Het is wel kut als ik aardrijkskunde moet herkansen, want dat is maandag en het festival duurt tot en met maandag. Om te janken."

Dromen over de uitslag

Met de spanning van gymnasiast Isabella (18) gaat het naar eigen zeggen "prima." Ze is gisteren met klasgenoten naar de bioscoop gegaan om afleiding te zoeken. "Ik ga er vanuit dat ik gewoon ben geslaagd, maar er is natuurlijk altijd een kans dat ik toch een herkansing moet maken. Wel heb ik gedroomd over het krijgen van de uitslag, maar gelukkig was ik in mijn droom geslaagd. Ik hoop dat dat straks ook het geval zal zijn, dus ik ga vandaag heel hard duimen!"

Nog een paar uur wachten en dan is het dus zover. Ben je geslaagd, gezakt of moet je toch nog een herkansing maken? Dit jaar zijn er geen coronaversoepelingen voor de eindexamenkandidaten, dus daar kan je helaas niet naar teruggrijpen. Heb je al je examens braaf nagekeken, dan kun je via onze cijfertool - gebruik op eigen risico! - je cijfers berekenen. Deze tool laat zien of je bent geslaagd of gezakt. Voor nu: alles komt goed. Wij duimen voor jullie.

Gepubliceerd op 14 juni 2023


ADVERTENTIE
Hulp nodig bij je toetsweek?

Met ToetsMij oefen je per hoofdstuk voor al je vakken, precies op het niveau van je toets. Zo weet je precies wat je kunt verwachten en met de uitleg bij de antwoorden kun je lastige dingen beter begrijpen. Zo zijn er geen verrassingen meer op de toets en haal je hogere cijfers!

Probeer nu 7 dagen gratis!

Alles over de examens in je timeline?