Hoera! Samen met onze collega's van NU.nl hebben we zilver gewonnen voor een internationale nieuwsprijs: WAN-IFRA World Young Reader Prize 2016. Dat betekent champagne, slingers en taart hier op kantoor.
Afgelopen mei maakten we samen met NU.nl opnieuw ons welbekende examendossier met al het nieuws over de examens. Daarnaast maakten we een dagelijks examenjournaal waarin examenkandidaten vertelden over hun toetsen van die dag. En dat vonden ze bij de WAN-IFRA dus erg tof.
WAN-IFRA, wa's dat? De WAN-IFRA is de World Association of Newspapers and News Publishers. Voor de World Young Reader Prize worden initiatieven van over de hele wereld geselecteerd die te maken hebben met nieuws voor jongeren, net als ons examennieuws dus. Samen met het Duitse Schwäbisch Zeitung wonnen we dus zilver.
Om de jury even te quoten: "Dit is een fantastisch voorbeeld van hoe nieuwsmedia hun bereik kunnen vergroten door samen te werken met niche-websites die een jonge doelgroep op een succesvolle manier weten te bereiken."
Examendossier
Voor, tijdens en na de examens hadden we een speciale eindexamenpagina op Scholieren.com en een Examendossier op NU.nl. Daarop publiceerden we de laatste examennieuwtjes, elke dag een reactie-overzicht van elk examen, en examenvlogs van kandidaten. Ook deden we een onderzoek naar de lifestyle van examenkandidaten, samen met NU.nl.
Hiernaast publiceerden we elke dag Sentimentmeters, waarop je kon aangeven hoe je examen was gegaan. Je kon ook hulp inschakelen: we publiceerden examenvideo's op onze videokanaal en organiseerden examenchats met docenten. In de tipartikelen kon je daarnaast nog tips teruglezen voor specifieke vakken.
Kortom, tijdens de examens kon je eigenlijk niet om ons heen. Deze prijs is daarom een mooie beloning voor ons werk. En komend jaar zie je ons examendossier uiteraard weer terug op Scholieren.com en NU.nl!