Hoe goed is jouw kennis over wachtwoorden? 🔐
Test jezelf met deze quiz!

Doe de quiz!

Je kunt beter stoppen met school

Door Joost

Beste leerling, misschien ben je nu wel hard aan het leren voor je eindexamen. Heb je dadelijk je diploma op zak en ga je daarna doorleren. Na je wilde studentenleven ga je nog een verre reis maken met vrienden. Vervolgens ga je een leuke baan zoeken. Het klinkt misschien wel aantrekkelijk, maar schijn bedriegt. Nu doorgaan met je school is verschrikkelijk! Je kunt beter gaan stoppen met school, schoonmaker worden en je aansluiten bij de FNV, de grootste werknemersvakbond van Nederland.

De provocerende FNV’ers moesten laatst wederom onze samenleving verpesten doordat de schoonmakers die lid zijn van de FNV maarliefst negen (!) weken lang staakten op onder andere treinstations. Ze eisten een flinke loonsverhoging. Nu doen de vuilophalers in Utrecht en Amsterdam hetzelfde, terwijl de vuilniszakken zich opstapelen.

“Maar het is toch crisis?”, zou misschien in je opkomen. Inderdaad, Nederland moet bezuinigen. Zo kunnen hoogopgeleide mensen met een goede baan hun bonussen wel vergeten, en betalen de hoge inkomens zich blauw aan belasting om ons landje te redden van de afgrond. Maar nee hoor, dit geldt niet voor de schoonmakers. Die vragen doodleuk om een loonsverhoging, en krijgen deze ook nog.

“Maar verdienen ze dan niet heel weinig?” Nee hoor, Nederland heeft een van de hoogste minimumlooneisen van de hele wereld, wat betekent dat de lage inkomens het helemaal niet moeilijk hebben.

“Maar wie waren er nou eigenlijk de klos van die stakingen?” Treinreizigers, en gezien vooral mensen die onderwijs volgen (lees: mensen die wel aan hun toekomst denken) met de trein gaan, zijn zij de pineut.
Deze moesten op stinkende stations staan wachten op hun trein.

“Maar treinreizigers hebben toch niks te maken met de schoonmakersalarissen?” Precies! Ze hebben er niks mee te maken, maar ze zijn wél slachtoffer. En waarom? Omdat de FNV graag wil staken, en mensen daardoor irriteren die er helemaal niks mee te maken hebben. Door te staken krijgen ze namelijk meer leden. Vorig jaar koos de FNV ervoor om gewoon netjes te gaan praten met een aantal overheidsinstanties, maar door die gesprekken werden ze niet populair, waardoor ze maar weer zijn overgestapt op het rebelse staken.

Hopelijk ben jij zo verstandig om gewoon te gaan stoppen met school, want deze mensen zijn toch constant de zak. Beter word je buschauffeur of schoonmaker. Dan heb je elk jaar weer weken langer vakantie dankzij die leuke stakingen en kun je altijd lekker klagen dat je zo weinig verdient, terwijl hardwerkend en hoogopgeleid Nederland zich ondertussen scheel betaald aan belasting.

Oftewel, wees blij als je zakt. Dat scheelt een hoop gedoe.

Gepubliceerd op 10 mei 2010