Hoofdstuk 5, paragraaf 3

Beoordeling 5.9
Foto van een scholier
  • Antwoorden door een scholier
  • 3e klas vwo | 233 woorden
  • 26 maart 2009
  • 67 keer beoordeeld
Cijfer 5.9
67 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak
Methode
ADVERTENTIE
Ontdek de veelzijdigheid van Scheikunde!

In de bachelor Scheikunde in Amsterdam bestudeer je alle richtingen van de chemie om bestaande processen, producten en materialen te verbeteren en nieuwe te ontwerpen. Van moleculen tot duurzaamheid, jij maakt het verschil! Ervaar zelf hoe het is om in Amsterdam Scheikunde te studeren en kom op 10 april Proefstuderen!

Lees meer en kom Proefstuderen!
Natuurkunde, hoofdstuk 5, paragraaf 3
~Chemische energie omzetten in warmte~

20: De hoeveelheid warmte die een stof kan leveren bij een bepaalde hoeveelheid brandstof

21: A) Dan gebruikt de ketel 90% van de energie nuttig
B) Dan gaat er minder energie verloren en hoeft er dus ook minder energie in.

22: A) spiritus = 18 MJ / L , 18 gedeeld door 100, keer 15 is 2,7 MJ
B) benzine = 33 MJ / L , 33 keer 40 is 1320 MJ
C) hout = 16 MJ / kg, 16 keer 600 is 9600 MJ

23: A) 32 kW = 32000 W
B) J / sec. = Watt dus 32000 Joule
C) aardgas = 32 MJ / m³, 1 m3 = 1000 liter. 32 MJ = 32000000 J, 32000000 gedeeld door 32000 = 0,001 m3. 0,001 m3 = 1 Liter. dit is het rendement, dus wat ie nuttig gebruikt. in totaal is er dus 1,1 liter nodig.

24: A) Zonlicht - elektrische energie
B) Om meer ernergie uit dezelfde zonnestraling te halen, daardoor wordt de energie goedkoper

25: tl-buis: 100 / 40 = 2.5, 8 x 2,5 = 20 %, 32 x 2,5 = 80 %  rendement is 20 %
geiser: 100 / 8 = 12,5, 5,9 x 12,5 = 73,75, 2,1 x 12,5 = 26,25 %  rendement is 73,75
elektriciteitscentrale: 100 / 600 = 0,167, 230 x 0,167 = 38 1/3 , 0,167 x 370 = 61 2/3  rendement is 38,667 %

26: A) tl-buis: 20 W gedeeld door 5 = 4 watt = 4 J / sec.
spaarlamp: 12 gedeeld door 4 = 3 watt = 3 J / sec.
B) Geeft meer licht als de gloeilamp
C) Is zuiniger in gebruik

27: delta T = 70 graden. Water = 4,2 J / gram x graden C…… bij 0,3 m3 aardgas komt 9,6 MJ vrij. 70 keer 28000 = 1960000, 1960000 x 4,2 = 8232000 J = 8,232 MJ. 82,32 gedeeld door 96 keer 100 = 85,75 % = rendement

28: delta T = 30 graden. Water = 4,2 J / gram x graden C…… 80 W is 80 J / sec. 80 J keer 60, keer 8,5 = 40800 J. 30 keer 200 = 6000, 6000 x 4,2 = 25200 J. 25200 gedeeld door 40800 keer 100 = een rendement van ongeveer 61,76 %

Oorzaak 1: water geeft ook warmte aan de lucht af
Oorzaak 2: tussen fles en flessenwarmer zit een laag water die ook mee opgewarmd wordt.

REACTIES

K.

K.

heb je toevallig ook paragraaf 5&6? $;

14 jaar geleden

D.

D.

ook 1&2??

12 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.